Recepty Hlavní jídla S masem Rajská omáčka s masovými kuličkami bez lepku

Ingredience

Na masové koule

250 g mletého hovězího masa

250 g mletého vepřového masa

1 vajíčko

1 cibule

sůl

pepř

1 stroužek česneku

kukuřičná strouhanka bez lepku

Na omáčku

2 konzervy rajčat v celku

2 cibule

1 bobkový list

čerstvá bazalka

špetka tymiánu

olej

cukr

Popis

TIP: Rajčatovou omáčku podáváme s bezlepkovými těstovinami.

Postup přípravy

1

Do mísy vložíme mleté hovězí a vepřové maso. Pomocí rukou oba druhy masa propojíme. Maso ochutíme solí a pepřem. Přidáme vajíčko, nadrobno nakrájenou cibuli, lisovaný česnek a vše důkladně promícháme, aby se chutě spojily. Vytvarujeme kuličky a obalíme je ve strouhance.

2

Na pánvi si zpěníme na drobno nakrájenou cibuli a přidáme rozmixována rajčata a trochu vody na zředění. Do omáčky vložíme připravené masové koule. Omáčku ochutíme bobkovým listem, bazalkou, tymiánem a cukrem.

3

Omáčku necháme vařit dokud nejsou kuličky hotové. Podle potřeby přidáváme vodu. Jakmile je maso uvařené, odstraníme bobkový list a můžete servírovat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 6. 11. od 8:00 do 12. 11. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/37_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vánoce, jak je máte rádi

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 11. od 8:00 do 21. 11. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/37X_5K.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4