Recepty Dezerty Nepečené Raw mrkvový dort

Ingredience

Na těsto
2 hrnky ovesných vloček jemných (rozmixovaných)
4 mrkve (velké, šťavnaté)
2 hrnky sušených datlí
1 hrnek vlašských ořechů
3 lžíce medu
1 špetka soli
2 lžíce mleté skořice
rozinky
1 lžíce kokosového oleje
Poleva
2 hrnky oříšků kešu
1 citron (2 lžíce šťávy)
2 lžíce kokosového oleje
javorový sirup (nebo med podle chuti)

Postup přípravy

1

Mrkev nakrájíme na menší kousky, vhodíme do mixéru a spolu s datlemi a vlašskými ořechy vše rozmixujeme na co nejjemnější hmotu. Přidáme med, sůl, skořici, rozinky a lžíce kokosového oleje a pořádně vše spolu smícháme.

2

Polevu vyrobíme rozmixováním kešu ořechů (bez vody), citronové šťávy a kokosového oleje. Podle potřeby můžeme přidat i trochu vody tak, aby byla poleva co nejjemnější. Dochutíme javorovým sirupem nebo medem.

3

Těsto si rozdělíme na tři části. První (větší) část těsta naneseme na pečící papír a vytvarujeme do kruhu. Mrkvovou vrstvu potřeme kešu polevou i ze stran. Stejně pak pokračujeme i s ostatními vrstvami dortu. Nakonec vše pokryjeme zbylou polevou a uhladíme.

4

Dort necháme přes noc zatuhnout v lednici a druhý den máme hotovo.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8