Rebarborovo-jahodový tvarohový koláč

Ingredience

80 g ovesných vloček

horká voda

2 lžíce másla

jahody

rebarbora

třtinový cukr

kukuřičný škrob

400 g zakysané smetany

400 g tvarohu

vanilkový cukr

Postup přípravy

1

Horkou vodou zalijeme vločky, přiklopíte talířkem a poté vmícháme rozpuštěné máslo. Hotovou směs rozetřeme po dortové formě (s pečicím papírem). Troubu nahřejeme na 180 °C a na 10 - 15 minut necháme korpus vypéct.

2

Jahody nakrájíme na drobno a v hrnci chvíli podusíme. Mezitím si oloupeme a na kostičky nakrájíme rebarboru. Až budou jahody měkké, přidáme rebarboru, případně ještě trochu vody a necháme opět podusit. Přidáme třtinový cukr. Až rebarbora změkne a ztratí jasně zelenou barvu, přidáme 2 lžíce kukuřičného škrobu a dobře promícháme.

3

Směs nalijeme na korpus.

4

Smícháme zakysanou smetanu, tvaroh, vanilkový cukr a lžíci třtinového. Pořádně promícháme, dáme na vrch koláče a pečeme zhruba 40 minut při 170 °C.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 1. 7. od 8:00 do 7. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/18_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8