Recepty Hlavní jídla Ryby Restované filety z lososa ve smetanovo-vínové omáčce

Ingredience

500 g lososových filetů
2 lžíce másla
1 lžíce slunečnicového oleje
2 šalotky
1 dcl bílého vína
1 dcl rybího vývaru
1 lžíce dijonské hořčice
200 ml smetany na vaření
2 stroužky česneku
čerstvý rozmarýn
sůl
mletý černý pepř

Popis

TIP: Jako přílohu můžete zvolit celé nové brambory či noky.

Postup přípravy

1

Filety očistíme, osolíme a opepříme. Na pánvi si rozehřejeme olej. Přidáme celé stroužky česneku a rozmarýn. Suroviny necháme provonět. Poté přidáme filety z lososa a z obou stran je orestujeme. Stačí jenom krátká chvilka. Vyjmeme je a necháme odpočinout.

2

Pánev umyjeme a rozehřejeme si v ní máslo. Přidáme pokrájené šalotky a krátce je necháme zesklovatět. Přilijeme víno a necháme ho krátce odpařit. Poté přidáme až rybí vývar, hořčici a smetanu. Omáčku necháme deset minut provařit.

3

Lososa servírujeme zalitého smetanovou omáčkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8