Recepty Dezerty Pečené Řezy s vaječným likérem

Ingredience

Piškot

5 vajec

3 lžíce moučkového cukru

2 lžíce oleje

2 - 3 lžíce horké vody

5 lžic polohrubé mouky

2 lžíce kakaa

1/2 prášku do pečiva

marmeláda na potření

Krém

750 ml mléka

3 vanilkové pudinky

200 ml vaječného koňaku

250 g másla

3 lžíce moučkového cukru

Pařížská šlehačka

2 rostlinné šlehačky Cremefine

1 lžíce cukru

2 lžíce kakaa

Postup přípravy

1

Žloutky nejprve vyšleháme s cukrem, přidáme horkou vodu, olej, promícháme, lehce vmícháme ušlehaný sníh z bílků a nakonec a přes sítko mouku, kakao a prášek do pečiva. Piškot upečeme na normálním plechu (30x40cm). Po zchladnutí potřeme marmeládou (zabrání vsakování vlhkosti do piškotu shora).

2

Připravíme krém. Z mléka a pudink. prášku uvaříme pudink, do horkého vmícháme vaječný koňak a promícháme (cukr do pudinku není potřeba, koňak je sladký). Necháme vychladnout. Mezitím rozšleháme máslo s cukrem a po částech přidáváme vychladlý pudink a šleháme krém doběla.

3

Krém naneseme na piškot potřený marmeládou a nakonec navrstvíme ušlehanou šlehačku s cukrem a kakaem. Následně ozdobíme dle fantazie.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8