Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Rizoto s červenou řepou
Ingredience
2 lžíce olivového oleje
1 cibule
1 stonek řapíkatého celeru
1 stroužek česneku
150 g Arborio rýže
100 ml červeného nebo bílého vína
600 ml zeleninového vývaru
250 g červené řepy
2 lžíce másla
20 g sýru Gran Moravia nebo parmezánu
Popis

TIP: Při práci s řepou nezapomeňte použít gumové rukavice a pokud máte dřevěnou podložku, použijte pečicí papír nebo jiný materiál proti zbarvení.

Postup přípravy
1
Do hrnce dáme vařit červenou řepu ve slupce přibližně na 40 minut, záleží na její velikosti. Vidličkou vyzkoušíme, zda je dostatečně měkká, neměla by však být rozvařená.
2
Necháme ji chvíli vychladnout a slupku jednoduše sloupneme prsty. Oloupanou řepu nastrouháme nahrubo před tím, než začneme dělat rizoto.
3
Cibulku nakrájíme na drobno a stonek celeru na kostičky. Ohřejeme olivový olej na pánvičce a na něm osmažíme obě suroviny, dokud nezměknou.
4
Přidáme nakrájený česnek a rýži Arborio. Chvíli mícháme, aby se rýže obalila v oleji a pak přidáme víno. Pomalu vše s vínem promícháme, aby se dobře vsáklo a zbytek se vypařil.
5
Začneme po částech přidávat vývar tak, aby postupně vsákl do rýže a přidáváme, dokud nebude rýže dostatečně uvařená, nikdy však nevléváme vývar najednou.
6
Když je rýže uvařená, přidáme řepu a ještě 5 minut mícháme vše do krémova. Odložíme z plotny, přidáme máslo a nastrouhaný parmazán, pak hrnec přikryjeme a necháme stát 2-3 minuty. Servírujeme s hoblinami parmezánu.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 22. 5. od 8:00 do 28. 5. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4