Recepty Polévky Rychlá fazolová polévka bez masa

Ingredience

800 g bílých fazolí ve slaném nálevu
4 brambory
1 mrkev
1 cibule
1 vrchovatá lžíce hladké mouky
1 hrst čerstvé petrželky
2 l kuřecího bujónu
2 stroužky česneku
1 lžíce majoránky
máslo
sůl
mletý černý pepř

Postup přípravy

1

Mrkev oloupeme a nakrájíme na menší kousky. Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobno. Na másle lehce orestujeme zeleninu a zalijeme ji vývarem.

2

Vývar přivedeme k varu. Brambory oloupeme a nakrájíme na malé kousky. Brambory dáme vařit do vroucí polévky. Vaříme je do měkka.

3

Polévku ochutíme lisovaným česnekem, solí, pepřem a majoránkou. Polévku vaříme, dokud nejsou brambory měkké, asi 20 minut.

4

Fazole zbavíme nálevu a necháme je okapat. Jakmile jsou brambory měkké, přidáme fazole do polévky.

5

Mouku rozmícháme v troše vody a polévku zahustíme. Ještě krátce povaříme a v závěru ji ochutíme nadrobno nakrájenou petrželkou. V případě potřeby polévku ještě dochutíme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8