Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Rychlá houbová omáčka

Ingredience

250 g žampionů
1 cibule
70 g másla
40 g hladké mouky
600 ml zeleninového bujónu
200 g smetany na vaření
1 lžička mletého kmínu
1 citron (1 lžíce šťávy)
sůl
mletý černý pepř
slunečnicový olej

Popis

TIP 1: Bojíte se, že vám v omáčce vzniknou hrudky po přidání jíšky? Než jíšku do polévky přidáte, zalijte ji trochou horkého vývaru a zamíchejte, aby se dobře rozpustila.

TIP 2: Přidejte do hotové omáčky dvě lžíce zakysané smetany, bude chutnat ještě lépe.

Postup přípravy

1

Houby důkladně očistíme, opláchneme a necháme okapat. Houby nakrájíme na drobno.

2

Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobno. Na rozpáleném oleji osmažíme cibuli a přidáme houby. Ochutíme je kmínem a dusíme asi 5 minut.

3

Základ podlijeme vývarem a přivedeme k varu. Mezitím si připravíme jíšku. Máslo necháme rozpustit na pánvi a zaprášíme ho moukou, důkladně mícháme, aby měla jíška hladkou konzistenci.

4

Hotovou jíšku nalijeme do omáčky a dobře promícháme. Omáčku ochutíme solí, kmínem, pepřem, citronovou šťávou a zjemníme smetanou na vaření.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8