Recepty Polévky Rychlá rajčatová polévka do sklenice

Ingredience

800 g loupaných rajčat (2 plechovky)
1 cibule
1 stroužek česneku
1 lžíce hladké mouky
750 ml vody
1 kostka zeleninového bujónu
1 lžíce krupicového cukru
1 lžíce olivového oleje
čerstvá bazalka (na ozdobení)
balzamikový ocet
mletý černý pepř

Popis

TIP: Do polévky můžete přidat i kousky mozzarelly nebo lžíci zakysané smetany.

Postup přípravy

1

Cibuli a česnek si nasekáme na drobno, rozehřejeme si na pánvi olivový olej a cibulku na něm necháme zesklovatět. Přidáme nakrájený česnek, který restujeme jen krátce, aby nezhnědl.

2

Zaprášíme lžicí mouky, zamícháme a necháme krátce opražit. Přilijeme rajčata z plechovek a polévku dochutíme – hodíme do ní kostku bujónu, lžíci cukru, ocet podle chuti. Pokud máme balzamikový, přidáváme ho až na konec.

3

Pět minut povaříme a rozmixujeme tyčovým mixérem do hladka. Podle chuti opřepříme a vlijeme do sklenic. Na závěr ozdobíme čerstvou bazalkou a svačina do práce je hotová.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  Informace



Platí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  Informace



Platí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8