Recepty Dezerty Nepečené Rychlé jahodové knedlíky

Ingredience

300 g polohrubé mouky

350 g měkkého tvarohu

150 g másla

150 g cukru

2 vajíčka

špetka soli

jahody

Postup přípravy

1

Máslo necháme změknout, bude se nám s ním lépe pracovat. Utřeme ho s cukrem a tvarohem. Přidáme vajíčka, špetku soli a mouku a pečlivě vypracujeme těsto. Těsto necháme asi 15 minut odpočinout.

2

Těsto rozválíme na plát a nakrájíme ho na menší čtverečky, které by měly být tak velké, aby se do nich dala zabalit celá jahoda.

3

Na každý kousek položíme jahodu a vypracujeme kuličky. V hrnci přivedeme vodu k varu a knedlíky vaříme asi 5 minut. Hotové knedlíky nám vyplavou na hladinu.

4

Rychlé jahodové knedlíky podáváme s kouskem másla, strouhaným tvarohem nebo šlehačkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8