Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Rychlé karbanátky bez lepku

Ingredience

500 g červené čočky
900 ml zeleninového bujónu
1 vejce
1 lžíce sezamu
3 stroužky česneku
1 cibule
3 lžíce rajčatového protlaku
2 špetky kmínu
2 špetky mleté papriky
slunečnicový olej
mletý černý pepř
sůl

Popis


Postup přípravy

1

Čočku dáme vařit do vývaru. Vaříme ji asi 25 minut, dokud není pěkné měkká a vývar skoro vyvařený. Z vývaru by mělo zůstat opravdu minimum.

2

Cibuli a česnek oloupeme. Cibuli nakrájíme na drobno a osmažíme na pánvi. Přidáme drcený česnek a jen krátce orestujeme, aby nám nezhořkl. Přidáme protlak, kmín, papriku, pepř, sůl a sezamová semínka.

3

Směs necháme vychladnout a nakonec ji smícháme s čočkou. Přidáme vajíčko a vše důkladně promícháme. Ze směsi tvoříme menší karbanátky, které osmažíme z obou stran dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8