Recepty Hlavní jídla S masem Rychlý hovězí stroganov s houbami

Ingredience

200 g čerstvých hub

200 g zakysané smetany

350 ml hovězího vývaru

2 lžíce dijonské hořčice

2 lžíce hladké mouky

500 g hovězí svíčkové

3 lžíce másla

3 snítky čerstvé majoránky

1 cibule

krupicový cukr

sůl

pepř

Popis

TIP 1: Omáčku stroganov podáváme s rýží. TIP 2: Ušetřete si práci s vývarem a použijte rychlejší variantu v podobě bujónu. Stačí ho zalít horkou vodou!

Postup přípravy

1

Maso očistíme, odblaníme a nakrájíme na tenké nudličky. Houby očistíme a nakrájíme na menší kousky, pokud jsou drobné, není potřeba je krájet.

2

Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobno. Na másle osmažíme nejprve cibuli, přidáme maso, houby a ještě krátce restujeme, asi 5 minut. Pak vše zaprášíme moukou a důkladně promícháme. Na míchání si dáváme záležet, aby nám v omáčce nevznikly hrudky.

3

Směs ochutíme solí, pepřem, čerstvou majoránkou a promícháme. Vše zalijeme vývarem a mícháme, aby nám vznikla hladká omáčka. Omáčku ochutíme cukrem, zakysanou smetanou a hořčicí.

4

Pánev zakryjeme poklicí a dusíme 5 až 10 minut. Hotovou omáčku ozdobíme čerstvou majoránkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  Informace



Platí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  Informace



Platí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8