Recepty Dezerty Pečené Rychlý jablečný koláč z listového těsta s vykrajovanými hvězdičkami

Ingredience

10 jablek
1 balení listového těsta
80 g másla
2 lžíce krystalového cukru
2 lžičky mleté skořice
1 vejce (na potření)
máslo (na vymazání formy)
hladká mouka (na vysypání formy)
1 balíček vanilkového cukru

Popis

TIP 1: Formou si odměříme potřebně velké části, které vykrojíme.

TIP 2: Těsto nejsnáze přemístíme do formy pomocí válečku.

Postup přípravy

1

Jablka oloupeme, zbavíme jádřinců a nakrájíme na plátky. Máslo rozehřejeme, přidáme jablka a cukr. Směs povaříme asi 5 minut, dokud cukr nezkaramelizuje.

2

Těsto rozložíme, formu vymažeme máslem a vysypeme moukou. Těsto rukama zpracujeme, aby pokrylo celou plochu formy. Posypeme skořicí, přidáme jablka a znovu posypeme skořicí.

3

Ze zbylého těsta vykrájíme hvězdičky a poklademe je na koláč. Těsto důkladně pomažeme rozšlehaným vejcem a pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C asi 20 minut. Koláč podáváme ještě teplý, můžeme jej posypat moučkovým cukrem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8