Recepty Hlavní jídla S masem Segedínský guláš s houskovým knedlíkem

Ingredience

500 g vepřové plece
1 cibule
1 lžička čerstvé červené papriky
1 bobkový list
300 g kysaného zelí
200 g zakysané smetany
1 lžíce hladké mouky
300 ml zeleninového bujónu
1 houskový knedlík
celý kmín
slunečnicový olej
mletý černý pepř
sůl

Postup přípravy

1

Cibuli nakrájíme na kostičky a osmažíme na oleji. Maso očistíme a nakrájíme na větší kousky. Maso přidáme k cibuli a ze všech stran jej osmažíme.

2

Hrnec odstavíme a vše zaprášíme mletou paprikou. Směs zamícháme a zalijeme vývarem. Přidáme kmín a bobkový list. Vaříme tak dlouho, dokud není maso měkké. Podle potřeby přidáváme vývar.

3

Jakmile je maso měkké, guláš ochutíme solí a pepřem podle chuti. Zelí ještě pokrájíme a přidáme jej do guláše. Dobře promícháme a krátce povaříme.

4

Zakysanou smetanu smícháme s hladkou moukou a dobře promícháme. Guláš odstavíme a pečlivě vmícháme připravenou zakysanou smetanu. Guláš ještě krátce povaříme, aby se zahustil a podle potřeby dochutíme.

5

Podáváme s houskovým knedlíkem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8