Ingredience

šípky (sušené)
jablka (sušená nebo hrušky)
1 pomeranč (jen kůra nebo citronová kůra)

Popis


Postup přípravy

1

Jak by řekly leckteré babičky, zalít čaj umí každý. Ale dobře ho ochutit, to už je věda! V receptu se dozvíte, jak si připravit vitamínovou bombu, na kterou už leckdo z vás už možná zapomněl. Je čas na šípkovou seanci.

2

Usušte nasbírané šípky (nebo použijte kupované). Pokud máte, můžete použít i sušičku. Přibližně dvě hrsti šípků zalijte vařící vodou a nechce delší dobu louhovat. Jakmile šípky změknou, trochu je pomačkejte, aby se uvolnilo více chuti a vůně. Pak čaj přelijte přes sítko.

3

Tady ale příprava nekončí, právě naopak! Šípkový čaj nepotřebuje sladit, sám o sobě má totiž výbornou nasládlou chuť. Nicméně ho můžeme ještě vylepšit sušenými jablky nebo hruškami, které dodají trochu přírodního cukru navíc. Pro závěrečnou chuťovou tečku zkuste do čaje přihodit pomerančovou nebo citronovou kůru.

4

TIP: Z šípků můžete udělat i druhý nálev, který mnozí lidé považují za ještě lahodnější!

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 2. 12. od 8:00 do 8. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8