Recepty Nápoje Nealkoholické Sirup z ovoce ze zahrady

Ingredience

2 kg jablek

voda

1 kg cukru

šťáva ze 2 citronů

Postup přípravy

1

Jablka dobře umyjeme a osušíme. Nakrájíme je a zbavíme jadřinců. Očištěná jablka nakrájíme na čtvrtiny a vložíme je do hrnce se studenou vodou.

2

Jablka by měly být ve vodě ponořeny z ¼. Dáme je vařit asi na 15 minut do měkka. Měkká jablka necháme vychladit a propasírujeme je přes sítko.

3

Připravíme si čistou plátěnou utěrku a necháme přes ni překapat vzniklé pyré. Jablečnou šťávu ochutíme cukrem. Na jeden litr budeme potřebovat 1 kg cukru.

4

Jablečnou šťávu s cukrem necháme projít varem, aby se cukr rozpustil. Přidáme citronovou šťávu a zamícháme. Během vaření šťávy je potřeba odstraňovat vzniklou pěnu.

5

Hotový sirup plníme do nahřátých skleněných lahví.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8