Recepty Nápoje Nealkoholické Sirup z ovoce ze zahrady
Ingredience
2 kg jablek
voda
1 kg cukru
šťáva ze 2 citronů
Postup přípravy
1
Jablka dobře umyjeme a osušíme. Nakrájíme je a zbavíme jadřinců. Očištěná jablka nakrájíme na čtvrtiny a vložíme je do hrnce se studenou vodou.
2
Jablka by měly být ve vodě ponořeny z ¼. Dáme je vařit asi na 15 minut do měkka. Měkká jablka necháme vychladit a propasírujeme je přes sítko.
3
Připravíme si čistou plátěnou utěrku a necháme přes ni překapat vzniklé pyré. Jablečnou šťávu ochutíme cukrem. Na jeden litr budeme potřebovat 1 kg cukru.
4
Jablečnou šťávu s cukrem necháme projít varem, aby se cukr rozpustil. Přidáme citronovou šťávu a zamícháme. Během vaření šťávy je potřeba odstraňovat vzniklou pěnu.
5
Hotový sirup plníme do nahřátých skleněných lahví.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 19. 6. od 8:00 do 25. 6. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/17_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4