Skopové s řepou
Autor
Jan
Vrchlabí
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Ingredience
1,5 kg skopového hrudí
máslo
2 cibule
voda
2 řepy (žluté)
chléb (nastrouhaný k zahuštění)
pepř (bílý)
sůl
Popis

V současné době se v České republice skopové maso konzumuje zřídka, a to i přesto, že v minulosti se podávalo celkem často. V kuchařce z první republiky se praví, že skopové je poměrně levné a je jedním z nejšťavnatějších mas. Snese i mnoho vedlejších příloh, jako jsou brambory nebo rýže. Z meziválečného období pochází recepty na skopové se zimní zeleninou, jakou je například řepa.

Postup přípravy
1
Cibule nakrájejte najemno a nechte osmahnout na másle. Přidejte k nim na větší kousky nakrájené a osolené skopové maso, které nechte zatáhnout. Poté k masu přidejte vodu – tolik, aby bylo potopeno – opepřete a duste do změknutí.
2
Mezitím oloupejte řepy, nakrájejte je na větší kostičky a chvíli je povařte v osolené vodě. Poté je vyndejte, přidejte k masu a duste společně s ním. Maso poté společně s řepou vyjměte z omáčky. Tu zahustěte nastrouhaným chlebem, a ještě chvíli povařte.
3
Maso úhledně nakrájejte vraťte do omáčky a servírujte na talíř nebo do misky. Podávejte s bramborami nebo s rýží.
4
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4