Recepty Dezerty Skořicový pletenec

Ingredience

Těsto:
600 g hladké mouky
100 g másla
40 g čerstvého droždí
2 vejce (žloutky)
2 lžíce krystalového cukru
2 lžičky soli
250 ml mléka
Skořicová náplň:
10 lžic krupicového cukru
3 lžičky mleté skořice
125 g másla (změklého)

Postup přípravy

1

Do mísy prosejeme hladkou mouku a uděláme do ní důlek. Přidáme rozdrobené droždí, cukr a zalijeme mlékem. Promícháme a necháme chvíli pracovat kvásek. Poté přidáme vejce, sůl a máslo. Suroviny se dokonale smíchají a zapracují do hladkého středně tuhého těsta. Následně kouli těsta necháme kynout někde v teple mimo průvan. Mělo by stačit i 30 minut. Vykynuté těsto znovu propracujeme hnětením na podložce. Pak ho rozdělíme na poloviny a z každé vyválíme plát o velikosti 30 x 40 cm asi ½ cm silný. Z vykynuté dávky těsta budeme mít ve výsledku dva pletence. Plát těsta potřeme skořicovou náplní. Volné necháme jen okraje, aby se těsto dobře srolovalo. Z delší strany plát srolujeme jako roládu. Roládu podélně rozřízneme na poloviny. Na jednom z okrajů ale nedořízneme do konce, aby půlky držely u sebe. Pak spleteme cop ze dvou takto vzniklých pramenů a nakonec stočíme do kruhu a protilehlé konce slepíme. Přesuneme na plech vyložený pečícím papírem a necháme ještě 10 minut kynout. Pak vložíme do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečeme asi 30 minut. Upečené pletence necháme vychladnout a na závěr posypeme moučkovým cukrem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8