Recepty Předkrmy Škvarkové placky

Ingredience

1 kg hladké mouky

1 vajíčko

700 g škvarky

2 lžíce sádla

3 sklenice mléka

1 kostička droždí

hrubozrná sůl

kmín

Postup přípravy

1

Trošku mléka si dáme do jiné nadobi lehce ohřejem přidáme špetku cukru rozdrobený droždí a necháme vzejít kvásem.

2

Mezi tím si naypeme mouku do misky smícháme a trochou soli přidáme vajíčko 2 lžíce sádla půl kila celých škvarek a 200g rozemletých které jsme před přidáni lehce opražily a vysušily ubrouskem ( bez tohoto bylo těsto moc hutné a zdrclo se) přidáme i vzešlý kvásek a zbytek mléka.

3

Vše dúkladně zpracujeme na krásne těsto a necháme hodinku vykýnout. Poté uděláme bochánky a necháme ještě 15 minut dojít.

4

Placičky potřeme žloutkem nebo vodou, posypeme hrubozrnou solí a kmínem. Pečeme na 180° dokud nejsou krásne nazlátlé.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8