Sladké housky s rozinkami
Ingredience
500 g polohrubé mouky
240 ml mléka
30 g droždí
80 g cukru
130 g másla
3 žloutky
1 lžička citronové kůry
1 balení vanilkového cukru
špetka soli
100 g rozinek
Popis

TIP 1: Smíchejte žloutek na potření s moučkovým cukrem, housky budou pěkně slaďoučké.

TIP 2: Ozdobte housky mandlemi nebo mákem.

Postup přípravy
1
Máslo necháme změknout a rozinky namočíme ve vodě.
2
Odlijeme si 50 ml mléka, mléko ohřejeme a smícháme se lžicí cukru, mouky a také droždím. Důkladně promícháme, aby se vše rozpustilo. Kvásek odložíme na teplé místo a necháme vzejít.
3
Mouku prosejeme a smícháme s vanilkovým cukrem, citronovou kůrou, rozinkami, dvěma žloutky, oběma cukry a špetkou soli. Do směsi přidáme změklé máslo, kvásek a vypracujeme hladké těsto, které dáme na 1 hodinu a 30 minut na teplé místo.
4
Vykynuté těsto rozdělíme na malé části a z každé vypracujeme dva válečky, které zapleteme. Takto postup opakujeme, dokud těsto nespotřebujeme.
5
Hotové housky vyskládáme na pečicí papír a ještě je necháme 20 minut kynout. Zbylým žloutkem housky potřeme a dáme péct do vyhřáté trouby na 180 °C. Housky pečeme asi 15 minut.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4