Recepty Dezerty Pečené Sladké houstičky

Ingredience

1 kg hladké mouky

10 dkg rozpuštěného másla

15 dkg moučkového cukru

5 dkg droždí

¼ l mléka (vlažného)

¼ l smetany ke šlehání

1 špetka soli

vajíčko (na potření)

mák (na posypání)

Postup přípravy

1

Z mléka a droždí si připravíme kvásek. Do mísy dám mouku, cukr, šlehačku, sůl a máslo. Přidám hotový kvásek a zaděláme hladké těsto, které necháme vykynout cca 1 hodinu. Po vykynutí udělám z těsta houstičky. Houstičky pokladu na plech vyložený pečícím papírem, potřu rozšlehaným vajíčkem a posypu mákem. Pak je ještě nechám chviličku vykynout. Houstičky peču na 180 C zhruba 25 minut, tak aby byly zlatavé.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8