Recepty Předkrmy Teplé Slané houbové muffiny s bazalkou

Ingredience

250 ml polotučného mléka

1 svazek jarní cibulky

5 stroužků česneku

2 lžíce másla

4 housky

5 vajec

2 cibule

20 dkg čerstvých hub

špetka soli

špetka mletého pepře

bazalka na ozdobení

Postup přípravy

1

Nejdříve si nakrájíme cibuli najemno a očistíme si houby, které následně nakrájíme na menší kousky. Pokud nemáme čerstvé houby, můžeme použít sušené, ty je potřeba předem namočit do vody.

2

Na rozehřáté pánvi si necháme rozpustit máslo a osmažíme na něm cibulku. K ní pak přidáme houby a dusíme cca deset minut, dokud nejsou poloměkké.

3

K houbám přidáme housky nakrájené na kostičky, přilijeme mléko a žloutky, přidáme špetku soli, jarní cibulku nakrájenou na kolečka a prolisovaný česnek. Z bílků si ušleháme sníh a opatrně ho smícháme se směsí.

4

Troubu si rozehřejeme na 180 °C a mezitím plníme směsí formičky na muffiny. Pečeme je cca 20 minut dozlatova. Zdobíme čerstvě natrhanými lístky bazalky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 2. od 8:00 do 18. 2. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/51_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Nejnovější nabídky

1 / 3