Recepty Polévky Slavnostní pórková polévka se smetanou

Ingredience

400 g pórku
200 g másla
l zeleninového bujónu
2 lžíce hladké mouky
2 špetky muškátového oříšku
250 ml smetany na vaření
1 bageta
1 vejce (jen žloutek)
1 mrkev
sůl
mletý černý pepř

Postup přípravy

1

Mrkev oloupeme a nakrájíme na tenké plátky. Pórek nakrájíme na kolečka a důkladně ho opláchneme, abychom jej zbavili nečistot.

2

Z másla si oddělíme asi 3 lžíce na smažení. Na rozpáleném másle si osmažíme mrkev společně s pórkem. Zamícháme a zeleninu zalijeme zeleninovým vývarem. Vaříme asi 20 minut.

3

Ze zbytku másla připravíme světlou jíšku. Máslo rozehřejeme, zasypeme ho moukou a rychle zamícháme.

4

Hotovou jíšku vmícháme do polévky. Podle chuti přidáme sůl, pepř a muškátový květ. Ve smetaně rozmícháme vajíčka a směs nalijeme do polévky. Polévku odstavíme z plotny a zamícháme.

5

Bagetu nakrájíme na kolečka a opražíme ji na pánvi.

6

Hotovou polévku podáváme s bagetou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8