Recepty Dezerty Pečené Šlehačkový koláč s domácím korpusem a jahodami

Ingredience

Korpus

100 g hladké mouky

100 g másla

40 g cukru

80 g mletých vlašských ořechů

1 žloutek

špetka soli

máslo na vymazání formy

Šlehačkový krém

200 g 40% smetany ke šlehání

1 ztužovač šlehačky

60 g moučkového cukru

Na ozdobu

150 g jahod

Popis

TIP: Využijte sezónního ovoce. Kromě jahod můžete koláč ozdobit borůvkami, malinami nebo rybízem.

Postup přípravy

1

Než se pustíme do pečení, vyndáme máslo z lednice, aby nám pěkně změklo a lépe se s ním pracovalo.

2

Začneme s přípravou domácího korpusu. Nakupte si mleté vlašské ořechy, ušetří vám to práci s mletím. Mouku prosejeme do misky a smícháme ji s vlašskými ořechy.

3

Směs mouky a ořechů smícháme se změklým máslem, žloutkem, špetkou soli a cukrem. Vypracujeme hladké těsto, které zabalíme do potravinové fólie a uložíme jej na 30 minut do lednice.

4

Hotové těsto vyválíme na 0,5 cm silný plát, který přeneseme do tukem vymazané formy. Těsto vytvarujeme, aby byly okraje pěkně zarovnané. Vidličkou uděláme do těsta několik vpichů.

5

Aby se nám těsto během pečení nezvedalo a zůstalo pěkně hladké, vezmeme si pečící papír o velikosti formy, položíme jej na koláč a s pomocí fazolí jej zatížíme.

6

Koláč dáme péct do předehřáté trouby na 170 °C. Pečeme 20 minut. Po 20 minutách vyndáme pečící papír s fazolemi a pečeme ještě dalších 10 minut.

7

Než se nám korpus upeče, připravíme si šlehačkový krém. V misce smícháme smetanu se ztužovačem a cukrem. Mixérem vyšleháme opravdu tuhou šlehačku, která bude pěkně držet tvar. Dáme ji do ledničky.

8

Hotový korpus necháme vychladnout a naplníme jej připraveným šlehačkovým krémem. Krém uhladíme a ozdobíme nakrájenými a očištěnými jahodami.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8