Recepty Dezerty Pečené Šlehačkový koláč s domácím korpusem a jahodami
Ingredience
Korpus
100 g hladké mouky
100 g másla
40 g cukru
80 g mletých vlašských ořechů
1 žloutek
špetka soli
máslo na vymazání formy
Šlehačkový krém
200 g 40% smetany ke šlehání
1 ztužovač šlehačky
60 g moučkového cukru
Na ozdobu
150 g jahod
Popis

TIP: Využijte sezónního ovoce. Kromě jahod můžete koláč ozdobit borůvkami, malinami nebo rybízem.

Postup přípravy
1
Než se pustíme do pečení, vyndáme máslo z lednice, aby nám pěkně změklo a lépe se s ním pracovalo.
2
Začneme s přípravou domácího korpusu. Nakupte si mleté vlašské ořechy, ušetří vám to práci s mletím. Mouku prosejeme do misky a smícháme ji s vlašskými ořechy.
3
Směs mouky a ořechů smícháme se změklým máslem, žloutkem, špetkou soli a cukrem. Vypracujeme hladké těsto, které zabalíme do potravinové fólie a uložíme jej na 30 minut do lednice.
4
Hotové těsto vyválíme na 0,5 cm silný plát, který přeneseme do tukem vymazané formy. Těsto vytvarujeme, aby byly okraje pěkně zarovnané. Vidličkou uděláme do těsta několik vpichů.
5
Aby se nám těsto během pečení nezvedalo a zůstalo pěkně hladké, vezmeme si pečící papír o velikosti formy, položíme jej na koláč a s pomocí fazolí jej zatížíme.
6
Koláč dáme péct do předehřáté trouby na 170 °C. Pečeme 20 minut. Po 20 minutách vyndáme pečící papír s fazolemi a pečeme ještě dalších 10 minut.
7
Než se nám korpus upeče, připravíme si šlehačkový krém. V misce smícháme smetanu se ztužovačem a cukrem. Mixérem vyšleháme opravdu tuhou šlehačku, která bude pěkně držet tvar. Dáme ji do ledničky.
8
Hotový korpus necháme vychladnout a naplníme jej připraveným šlehačkovým krémem. Krém uhladíme a ozdobíme nakrájenými a očištěnými jahodami.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 19. 6. od 8:00 do 25. 6. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/17_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4