Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Smažený květák s vařenými bramborami a domácí majonézou

Ingredience

1 květák

Na těstíčko

2 vajíčka

200 ml mléka

5 lžic hladké mouky

50 g strouhaného parmazánu

sůl

Na majonézu

200 ml oleje

1 žloutek

1 lžička dijonské hořčice

½ lžičky citronové šťávy

pepř

sůl

Příloha

800 g brambor

čerstvá pažitka

sůl

Postup přípravy

1

Květák nakrájíme na růžičky a dáme vařit na 15 minut do vroucí osolené vody. Hotový květák necháme vychladnout.

2

Do misky nasypeme mouku, parmazán, přidáme vajíčka, mléko a sůl. Mixérem vyšleháme hladké hustší těstíčko. Těstíčko necháme chvíli odpočinout, ještě se nám zahustí.

3

Brambory oloupeme a dáme je vařit do osolené vody.

4

V těstíčku obalíme růžičky květáku a osmažíme je dozlatova.

5

Na závěr si uděláme domácí majonézu. Na ni budeme potřebovat vysokou nádobu, kam rozklepneme vajíčko, přidáme hořčici a citronovou šťávu. Ochutíme solí a pepřem. Mixérem začneme suroviny šlehat a během šlehání přidáváme olej.

6

Hotové brambory přecedíme a ochutíme na drobno nakrájenou pažitkou. Smažený květák podáváme s vařenými bramborami a domácí majonézou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8