Recepty Polévky Smetanová žampionová polévka bez lepku

Ingredience

500 g žampionů
1 cibule
100 g másla
250 ml smetany ke šlehání
2 vejce (jen žloutky)
l zeleninového bujónu (nebo horké vody)
3 polévkové lžíce cizrnové mouky
1 citron (šťáva z půlky)
1 svazek pažitky
sůl
mletý černý pepř
Na ozdobu polévky
6 žampionů
2 plátky másla
pažitka (nasekaná)
olivový olej

Postup přípravy

1

Žampiony (ty do polévky i na ozdobu) očistíme a nakrájíme je na plátky. Do velkého hrnce vložíme 50 g másla a rozpustíme ho. Pak k němu přidáme cibuli a tu zpěníme.

2

Když je cibule orestovaná, přidáme do hrnce cizrnovou mouku a za stálého míchání vytvoříme jíšku. Když je jíška hotová, do hrnce přilijeme vroucí vodu nebo zeleninový vývar a přidáme sůl dle chuti.

3

Na vedlejší plotýnce ve velké pánvi nebo hrnci rozpustíme zbývajících 50 g másla a na něm orestujeme plátky žampionů.

4

K žampionům přidáme sůl a citrónovou šťávu a když jsou orestované, přidáme je do prvního hrnce se základem.

5

Polévku nyní vaříme 10 minut.

6

Mezitím můžeme na další pánvi rozpustit máslo a na něm orestujeme plátky žampionů na podávání. Dále si do mísy dáme smetanu a žloutky a důkladně je spolu propojíme pomocí šlehací metly.

7

Po 10 minutách vaření polévku rozmixujeme tyčovým mixérem. Polévku zahříváme na velmi nízkém stupni a do polévky přidáme smetanu se žloutky a důkladně promícháme.

8

Do polévky přidáme nasekanou pažitku.

9

Podle své chuti přidáme sůl, pepř nebo citrónovou šťávu.

10

Nyní můžeme podávat. Do hlubokého talíře dáme plátky orestovaných žampionů, přelijeme je polévkou a vrch ještě posypeme pažitkou. Polévku také můžeme pokapat olivovým olejem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8