Recepty Hlavní jídla Těstoviny Smetanové špagety s kuřecím masem a chřestem

Ingredience

8 ks bílého chřestu
1 kuřecí prsa (vetší)
1 balení špaget
20 g másla
2 stroužky česneku
1 kelímek smetany na vaření
1 čajová lžička olivového oleje
majoránka
sušené oregano
sůl
mletý černý pepř

Postup přípravy

1

Oloupeme konce chřestu, směrem od špičky dolů. Opatrně, chřest je křehký a může se vám zlomit v ruce.

2

Chřest povaříme cca 4 minuty v osolené vodě, špičky necháme vykukovat ven z vody, ponoříme je až na poslední minutu pouze 1 minutu.

3

Těstoviny uvaříme podle návodu na obalu v osolené vodě.

4

Mezitím si v pánvi na olivovém oleji osmažíme kuřecí maso spolu s plátky česneku, který přidáme o pár minut později, aby se nám nespálil.

5

Poté k masu přimícháme máslo a také 12% smetanu, do které následně přidáme i na kousky nakrájený chřest (špičky si můžeme nechat na ozdobu).

6

Ve smetaně povaříme pár minut na mírném stupni a následně přidáme i bylinky, sůl a pepř. Mícháme pár minut dokud smetana trochu nezhoustne.

7

Hotové těstoviny slijeme a nachystáme si je na talíř. Zalijeme je omáčkou a ozdobíme čerstvým oreganem a špičkami chřestu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 18. 11. od 8:00 do 24. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/38_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8