Recepty Dezerty Nepečené Snadný nepečený jogurtový dezert

Ingredience

Na korpus
130 g máslových sušenek
50 g másla
Na jogurtovou náplň
250 g měkkého tvarohu
250 g řeckého jogurtu
1 lžička vanilkového aromatu
70 g moučkového cukru
15 g práškové želatiny na nepečený dort
50 ml vody (vlažné)
Na jahodový krém
450 g jahod
150 g řeckého jogurtu
20 g práškové želatiny na nepečený dort
5 lžic moučkového cukru
1 citron (lžíce šťávy)
60 ml vody

Postup přípravy

1

Začneme s přípravou sušenkového základu. Máslo rozpustíme a sušenky rozmixujeme na jemno.

2

V misce obě ingredience smícháme. Dno formy vyložené pečicím papírem, poklademe sušenkovým základem, lžicí jej vyhladíme a dáme do lednice na 30 minut ztuhnout.

3

Mezitím si připravíme jogurtovou náplň. Do misky nasypeme želatinu a zalijeme ji 50 ml vlažné vody a rozmícháme. Takto necháme 10 minut odležet, aby mohla želatina nabobtnat.

4

Tvaroh vyšleháme dohladka s jogurtem, cukrem a vanilkovým extraktem. Do připraveného základu vmícháme po lžičkách želatinu. Krém natřeme na sušenkový základ. Dáme do lednice.

5

Následuje druhá jahodová vrstva. Do misky nasypeme želatinu a zalijeme ji vlažnou vodou a rozmícháme. Necháme opět 10 minut odležet, želatina nabobtná.

6

Jahody rozmixujeme dohladka a propasírujeme je, abychom se zbavili zrníček. Jahody vyšleháme s jogurtem, cukrem, citronovou šťávou a nakonec po lžičkách vmícháme želatinu.

7

Na první vrstvu dortu nalijeme jahodovou náplň a opět vše dáme do lednice ztuhnout. Takto necháme dort v lednici tuhnou nejlépe přes noc a další den podáváme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8