Recepty Dezerty Pečené Šneci z listového těsta s makovo-švestkovou náplní

Ingredience

500 g listového těsta
1 vejce
hladká mouka
Na náplň
1 hrnek mletého máku
¾ l mléka
3 lžíce švestkových povidel
krystalový cukr (dle cuti)

Popis

TIP: Nejste zrovna velkým obdivovatelem máku? Šneky lze udělat i s jinými náplněmi. Výborná je tvarohová s vanilkovým cukrem nebo pouze nastrouhaná jablka s cukrem.

Postup přípravy

1

Troubu si předehřejeme na 200 °C. Listové těsto si uválíme na pomoučněném plátě.

2

Na makovou náplň si svaříme mléko s mákem, přidáme povidla a podle chuti cukr. Vaříme, dokud nebude mít náplň krémovou konzistenci.

3

Náplní potřeme listové těsto, srolujeme a pokrájíme na 2 cm silné plátky. Plech si vyložíme pečícím papírem, poklademe na něj šneky, které následně potřeme rozkvedlaným vajíčkem.

4

Pečeme v troubě 10 minut do zrůžovění.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8