Recepty Hlavní jídla Těstoviny Špagety s bazalkovým pestem z čerstvé bazalky a piniových oříšků

Ingredience

1 balení špaget

8 lístků bazalky

1 lžíce piniových oříšků

3 lžíce olivového oleje

1 stroužek česneku

strouhaný parmazán

sůl

pepř

Na dozdobení

hoblinky parmazánu

bazalkové lístky

Popis

TIP: Nemáte-li hmoždíř, použijte mixér.

Postup přípravy

1

Vodu na těstoviny důkladně osolíme a špagety uvaříme dle návodu.

2

Oloupaný česnej zbavíme klíčku, plochou stranou nože jej rozmáčkneme, nasekáme nadrobno a připravíme do hmoždíře. Přidáme 8 lístků bazalky, piniové oříšky a přibližně 1 lžíci strouhaného parmazánu. Opepříme, osolíme a zpracujeme v pesto. Na konec přilijeme 3 lžíce olivového oleje.

3

Uvařené špagety scedíme a můžeme servírovat. Na jednu porci použijeme cca 4 lžičky pesta, vše dozdobíme hoblinkami parmazánu a na závěr přidáme lísteček bazalky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8