Recepty Hlavní jídla Těstoviny Špagety s bazalkovým pestem z čerstvé bazalky a piniových oříšků

Ingredience

1 balení špaget
8 listů čerstvé bazalky
1 lžíce piniových oříšků
3 lžíce olivového oleje
1 stroužek česneku
strouhaný parmazán
sůl
mletý černý pepř
Na dozdobení
parmazán (hoblinky)
čerstvá bazalka (lístky)

Popis

TIP: Nemáte-li hmoždíř, použijte mixér.

Postup přípravy

1

Vodu na těstoviny důkladně osolíme a špagety uvaříme dle návodu.

2

Oloupaný česnej zbavíme klíčku, plochou stranou nože jej rozmáčkneme, nasekáme nadrobno a připravíme do hmoždíře. Přidáme 8 lístků bazalky, piniové oříšky a přibližně 1 lžíci strouhaného parmazánu. Opepříme, osolíme a zpracujeme v pesto. Na konec přilijeme 3 lžíce olivového oleje.

3

Uvařené špagety scedíme a můžeme servírovat. Na jednu porci použijeme cca 4 lžičky pesta, vše dozdobíme hoblinkami parmazánu a na závěr přidáme lísteček bazalky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8