Staročeská kapří polévka s kořenovou zeleninou

Ingredience

1 kapří hlava + odřezek

200 g kořenové zeleniny (celer, mrkev, petržel)

3 středně velké cibule

1 bobkový list

12 zrnek pepře

6 zrnek nového koření

1/2 lžičky nastrouhaného muškátového oříšku

sůl

Popis

TIP: Do polévky těsně před servírováním můžeme přidat na másle opražené kousky housky.

Postup přípravy

1

Cibule si rozkrojíme i se slupkou vejpůl, kořenovou zeleninu si očistíme a v případě potřeby překrojíme. Vše dáme do hrnce s 3 litry vody, přidáme kapří hlavu zbavenou očí, odřezek, koření a vaříme 30 minut doměkka.

2

Po uplynulé době scedíme vývar a ponecháme si jen kapří hlavu s odřezkem a kořenovou zeleninu. Tu nastrouháme na hrubším struhadle. Z kapří hlavy a odřezku obereme maso a i se zeleninou vrátíme do polévky. Ještě 10 minut povaříme, osolíme a můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 6. 11. od 8:00 do 12. 11. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/37_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vánoce, jak je máte rádi

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 11. od 8:00 do 21. 11. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/37X_5K.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4