Recepty Dezerty Staročeský dýňový závin

Ingredience

listové těsto
450 g dýně máslové
4 lžíce krystalového cukru
2 hrsti vlašských ořechů
moučkový cukr (na posypání)
mletá skořice
1 vejce (jen žloutek na potření)

Postup přípravy

1

Kupované nebo domácí listové těsto rozvalíme a nastrouhanou dýni dáme do půlky těsta tak, aby se mohl z toho udělat závin. Následně nasekáme ořechy a posypeme. Do hrnečku si rozmícháme cukr se skořicí a posypeme závin rovnoměrně. Opatrně přetáhneme druhou část těsta a zaděláme okraje tak, aby nám náplň nestekla. Závin propícháme vidličkou párkrát na hřbetu, aby se nenadzvedával a potřeme žloutkem. Pečeme přibližně 45 min při 180 C.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 2. 12. od 8:00 do 8. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8