Recepty Hlavní jídla S masem Šťavnatá kachna s medem a zázvorem

Ingredience

1 celá kachna
4 lžíce medu (tekutého)
4 lžičky sójové omáčky
1 lžička mletého zázvoru
200 ml bílého vína
celý kmín
sůl

Popis

TIP: Připravte si ke kachně bramborové knedlíky a zelí. 

Postup přípravy

1

Začneme s přípravou jednoduché medové směsi. V misce smícháme med, sojovou omáčku, strouhaný zázvor a bílé víno.

2

Kachnu důkladně osolíme a posypeme kmínem ze všech stran. Nevynecháme ani vnitřek kachny. Připravenou směsí kachnu potřeme. Nachystáme si potravinový sáček, kam kachnu vložíme a ještě polijeme zbytkem směsi. Sáček uzavřeme a maso necháme 3 hodiny nakládat.

3

Základem úspěchu je pozvolné pečení. Do pekáče vložíme kachnu, zakryjeme ji víkem a dáme péct do vyhřáté trouby na 120 °C. Pečeme ji 4 hodiny. Během pečení není třeba kachnu hlídat.

4

Po 4 hodinách pečení víko odděláme, teplotu trouby zvýšíme na 200 °C a ještě 30 minut pečeme dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8