Recepty Hlavní jídla S masem Steak ze svíčkové se smetanovou omáčkou ze žampiónů

Ingredience

600 g hovězí svíčkové
sůl
mletý černý pepř
slunečnicový olej
Smetanová omáčka
1 šalotka
70 g másla
100 g žampionů
40 ml smetany na vaření
sůl

Popis

TIP: Ke steakům z hovězí svíčkové se skvěle hodí opečené brambory.

Postup přípravy

1

Svíčkovou nakrájíme na špalíčky silné 5 cm. Maso osolíme a opepříme. Rozpálíme si grilovací pánev, potřeme ji olejem a steaky na ní zprudka opečeme z každé strany 1 minutu. Pokud chceme steak více propečený, opékáme maso z každé strany 3 minuty.

2

Na pánvi rozehřejeme máslo. Na něm osmahneme pokrájenou šalotku a očištěné žampióny, pokrájené na plátky. Orestované houby zalijeme smetanou a chvíli prohřejeme. Omáčku ještě chvíli prohřejeme a nakonec dosolíme.

3

Steaky podáváme polité smetanovou omáčkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 2. 12. od 8:00 do 8. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8