Recepty Dezerty Pečené Štrúdl naší babičky

Ingredience

Těsto:

400 g hladké mouky

1 kostka tuk (na pečení)

2 lžíce moučkového cukru

1 menší vajíčko

2 lžíce ocet

1 sklenička vlažná voda

Náplň:

jablka (nastrouhaná oloupaná)

skořice (mletá)

krupicový cukr

sekané ořechy (namočené v rumu)

mandle (namočené v rumu)

strouhanka

rozpuštěné máslo

Na potření:

rozpuštěné máslo (s rozmíchaným vaječným žloutkem)

Postup přípravy

1

Z ingrediencí vypracujeme vláčné ale nelepivé těsto, které dáme na 1 hodinu do lednice. Po hodince vyndáme, rozdělíme na tři díly a postupně vyválíme tři záviny, do kterých postupně dáme jablka nastrouhaná na plátky, skořicový cukr, mandle, oříšky, rozinky, zakapeme lehce máslem a zasypeme strouhankou, aby šťáva s cukrem při pečení nevytekla. Těsto přehneme a stočíme. Přendáme postupně na plech, pomažeme rozehřátým máslem s rozmíchaným žloutkem a v dobře vyhřáté troubě , kterou ale po vložení závinů mírně ztlumíme, upečeme dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8