Recepty Dezerty Pečené Štrúdl naší babičky

Ingredience

Těsto:
400 g hladké mouky
1 kostka másla (tuku na pečení)
2 lžíce moučkového cukru
1 vejce (menší)
2 lžíce bílého vinného octa
1 hrnek vody (vlažné)
Náplň:
jablka (nastrouhaná oloupaná)
mletá skořice
krupicový cukr
vlašské ořechy (sekané, namočené v rumu)
mandle (namočené v rumu)
strouhanka
máslo (rozpuštěné)
Na potření:
máslo (rozpuštěné, s rozmíchaným vaječným žloutkem)
1 vejce (žloutek)

Postup přípravy

1

Z ingrediencí vypracujeme vláčné ale nelepivé těsto, které dáme na 1 hodinu do lednice. Po hodince vyndáme, rozdělíme na tři díly a postupně vyválíme tři záviny, do kterých postupně dáme jablka nastrouhaná na plátky, skořicový cukr, mandle, oříšky, rozinky, zakapeme lehce máslem a zasypeme strouhankou, aby šťáva s cukrem při pečení nevytekla. Těsto přehneme a stočíme. Přendáme postupně na plech, pomažeme rozehřátým máslem s rozmíchaným žloutkem a v dobře vyhřáté troubě , kterou ale po vložení závinů mírně ztlumíme, upečeme dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 2. 12. od 8:00 do 8. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8