Recepty Dezerty Nepečené Supershmallows
Ingredience
2 hrnky cukru
18 g želatiny
1 hrnek studené vody
půl hrnku moučkového cukru
půl hrnku bramborové moučky či kukuřičného škrobu
1 - 2 polévkové lžíce oleje
1 polévková lžíce vanilkového extraktu
potravinářská barviva (volitelné)
Postup přípravy
1
Do mísy nalijeme půl hrnku vody a přidáme želatinu. Zamícháme a necháme odstát.
2
Zbytek vody nalijeme do hrnce, přidáme cukr a zamícháme. Vaříme za vysoké teploty přibližně 10 minut. (směs by měla dosáhnout teploty cca 120 °C.) Nyní již směs nemícháme.
3
Vychladlou směs přidáme k želatině. Šleháme na vysokou rychlost přibližně 15 minut, dokud se objem směsi neztrojnásobí. Postupně směs zbělá, stane se nadýchanou a ztuhne(jako vyšlehané sněhové pusinky). V polovině šlehání přidáme vanilkový extrakt. Nakonec můžeme přidat potravinářské barvivo (povrch směsi na plechu můžeme též posypat sypkou barvou a párátkem vytvořit kudrlinky).
4
Na obracečku nalijeme trochu oleje (jinak se na ni směs začne lepit) a směs pomocí obracečky rovnoměrně nanášíme na připravený plech. Hotový marsmallow opět posypeme směsí cukru a bramborové moučky.
5
Na 3 - 4 hodiny dáme do lednice. Poté vyndáme a sejmeme marshmallow z plechu
6
Ostrý nůž potřeme trochou oleje. S namaštěným nožem krajíme marsmallow na 4 – 5 cm silné pruhy. Lepivé kraje obalíme ve směsi cukru a moučky. Poté pruhy srovnáme vedle sebe a křížem nakrájíme na čtverečky. Následně opět obalíme lepivé strany ve směsi a setřese přebytečný prach.
7
Hotové marshmallows servírujeme na talíři.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 10. 7. od 8:00 do 16. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4