Sváteční roláda s karamelovým krémem a lískovými oříšky
Ingredience
Na těsto
150 g hladké mouky
180 g cukru krupice
10 g prášku do pečiva
5 vajec
1 lžička oleje
5 lžic vody
Krém
1 plechovka slazeného mléka
300 g másla
Ozdoba
100 g lískových jader
Postup přípravy
1
Troubu si zahřejeme na 180 °C. Smícháme si všechny ingredience na těsto a směs rozprostřeme na plech vyložený pečicím papírem. Dáme péct do trouby na 20 minut. Po upečení stáhneme pečicí papír, pod plát těsta dáme mokrou utěrku a i s ní zavineme v roládu.
2
Plechovku se salkem dáme vařit do vody na mírný plamen. Takto vaříme 90 minut. Necháme vychladnout. Do másla ručním šlehačem opatrně zašleháme vychladlé salko.
3
Lískové oříšky si opražíme na sucho na pánvi. Roládu si rozvineme, potřeme krémem, opět ji zavineme a potřeme i navrchu. Posypeme ji hojně opraženými lískovými oříšky.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4