Recepty Hlavní jídla Švestkové knedlíky s mákem a strouhankou pro T. G. M.

Ingredience

10 dkg másla (nejlépe domácího)

20 brambor (vařených nastrouhaných)

sůl

5 vajec (čerstvých)

3 žloutky

smetany (malinko)

mouka

švestky

strouhanka

moučkový cukr

mák

Popis

“Tatíček” Masaryk miloval též sladké. Zde je jeden recept z dobové kuchařky na švestkové knedlíky.

Postup přípravy

1

Z másla, brambor, soli, vajec, žloutků, smetany a mouky vytvořte těsto, které se nelepí a dá se vyválet. Poté těsto rozválejte na vále a nakrájejte ho na malé čtverečky. Na tyto čtverečky poklaďte vypeckované švestky a zabalte je do “knedlíků” - ve slané vodě je uvařte (cca 8 min). Na pánvi na troše másla osmahněte strouhanku. Když začne zlátnout, přimíchejte lžíci moučkového cukru, krátce promíchejte a stáhněte z ohně. Knedlíky servírujte se strouhankou, mákem a rozpuštěným máslem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8