Recepty Hlavní jídla Švestkové knedlíky s mákem a strouhankou pro T. G. M.

Ingredience

10 dkg másla (nejlépe domácího)
20 brambor (vařených nastrouhaných)
sůl
8 vajec (5 čerstvých, 3 žloutky)
smetana na vaření (malinko)
hladká mouka
švestky
strouhanka
moučkový cukr
mletý mák

Popis

“Tatíček” Masaryk miloval též sladké. Zde je jeden recept z dobové kuchařky na švestkové knedlíky.

Postup přípravy

1

Z másla, brambor, soli, vajec, žloutků, smetany a mouky vytvořte těsto, které se nelepí a dá se vyválet. Poté těsto rozválejte na vále a nakrájejte ho na malé čtverečky. Na tyto čtverečky poklaďte vypeckované švestky a zabalte je do “knedlíků” - ve slané vodě je uvařte (cca 8 min). Na pánvi na troše másla osmahněte strouhanku. Když začne zlátnout, přimíchejte lžíci moučkového cukru, krátce promíchejte a stáhněte z ohně. Knedlíky servírujte se strouhankou, mákem a rozpuštěným máslem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8