Recepty Dezerty Pečené Švestkový koláč se skořicovou drobenkou

Ingredience

Těsto
120 g másla (pokojové teploty)
200 g hladké mouky
60 g moučkového cukru
1 vejce (jen žloutek)
2 lžíce smetany na vaření
2 lžičky mleté skořice
1 špetka soli
Náplň
800 g švestek
1 kelímek měkkého tvarohu
2 vejce
50 g moučkového cukru
10 g vanilkového cukru
2 lžíce smetany na vaření
2 lžíce kukuřičného škrobu
Skořicová strouhanka
100 g másla
100 g moučkového cukru
60 g polohrubé mouky
2 balíčky skořicového cukru

Postup přípravy

1

Mouku promícháme s cukrem, skořicí a solí. Do sypké směsi opatrně vmícháme žloutek, smetanu a na kousky nakrájené změklé máslo. Těsto rychle vypracujeme, aby se nám máslo nezačalo rozpouštět. Zabalíme ho do potravinové folie a necháme v lednici dvě hodiny odležet.

2

Těsto si po uplynulé době rozválíme, narovnáme do korpusu, propícháme vidličkou, položíme na něj pečící papír a zatížíme ho (např. fazolemi či speciálními keramickými kuličkami), aby se nám při pečení nevypouklo. Pečeme ho v předehřáté troubě na 180 °C 15 minut.

3

Na náplň si připravíme švestky, které omyjeme, rozpůlíme a zbavíme pecek a stopek. Tvaroh smícháme s vejci, vanilkovým i moučkovým cukrem, smetanou a škrobem.

4

Z předpečeného korpusu odstraníme zátěž i pečící papír a navršíme na něj tvarohovou náplň, na kterou vyrovnáme švestky.

5

Na skořicovou drobenku si smícháme dohromady máslo, moučkový cukr, polohrubou mouku a oba balíčky skořicového cukru. Drobenkou posypeme švestky.

6

Koláč pečeme při 180 °C dalších 40 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8