Recepty Dezerty Pečené Svěží citronová buchta bez lepku
Ingredience
180 g másla
150 g kukuřičné mouky
150 g cukru
1 lžíce citronové kůry
2 lžíce vanilkového cukru
3 lžíce mléka
3 vajíčka
½ kypřícího prášku bez lepku
špetka soli
tuk na vymazání
kukuřičná mouka na vysypání
Citronová poleva
60 ml citronové šťávy
80 g moučkového cukru
Postup přípravy
1
Troubu si předehřejeme na 180 °C. Máslo si vyndáme předem, aby včas změklo. Do misky dáme vajíčka, cukr, mléko a vanilkový cukr. Vše rozšleháme.
2
Do rozšlehané směsi přidáme změklé máslo, kypřící prášek, špetku soli, citronovou kůru a znovu vše rozšleháme. Během šlehání přidáváme postupně kukuřičnou mouku.
3
Formu vymažeme tukem, vysypeme moukou a nalijeme do ní připravenou směs. Pečeme asi 30 minut. Pomocí špejle zjistíme, zda je koláč hotový.
4
Jakmile je koláč hotový, uvaříme si citronovou polevu, která je velmi snadná. V kastrolku ohřejeme citronovou šťávu společně s cukrem, dokud se cukr nerozpustí. Hotový koláč pokryjeme citronovou polevou a necháme vychladnout.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4