Recepty Dezerty Pečené Svěží citronová buchta bez lepku

Ingredience

180 g másla

150 g kukuřičné mouky

150 g cukru

1 lžíce citronové kůry

2 lžíce vanilkového cukru

3 lžíce mléka

3 vajíčka

½ kypřícího prášku bez lepku

špetka soli

tuk na vymazání

kukuřičná mouka na vysypání

Citronová poleva

60 ml citronové šťávy

80 g moučkového cukru

Postup přípravy

1

Troubu si předehřejeme na 180 °C. Máslo si vyndáme předem, aby včas změklo. Do misky dáme vajíčka, cukr, mléko a vanilkový cukr. Vše rozšleháme.

2

Do rozšlehané směsi přidáme změklé máslo, kypřící prášek, špetku soli, citronovou kůru a znovu vše rozšleháme. Během šlehání přidáváme postupně kukuřičnou mouku.

3

Formu vymažeme tukem, vysypeme moukou a nalijeme do ní připravenou směs. Pečeme asi 30 minut. Pomocí špejle zjistíme, zda je koláč hotový.

4

Jakmile je koláč hotový, uvaříme si citronovou polevu, která je velmi snadná. V kastrolku ohřejeme citronovou šťávu společně s cukrem, dokud se cukr nerozpustí. Hotový koláč pokryjeme citronovou polevou a necháme vychladnout.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8