Svíčková
Autor
Filip V.
Kutná Hora
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Už jako dítě jsem jezdil k babičce ta mě vždy uvařila výbornou svíčkovou a protože mě moc chutnala vaříme ji podle jejiho receptu do dnes.
Ingredience
1 ks velká cibule
celeru
2 ks mrkve (střední)
1 ks petržel
tymiánu
1 ks bobkový list
3 ks nové koření
3 ks černý pepř celý
200 ml smetana na šlehání
sůl
mouka
cukr
Autorův příběh
Už jako dítě jsem jezdil k babičce ta mě vždy uvařila výbornou svíčkovou a protože mě moc chutnala vaříme ji podle jejiho receptu do dnes.
Postup přípravy
1
Cibulku nakrájet na kostičky, osmahnout, přidát zeleninu rovněž nakrájenou, koření a sůl, může i trochu cukru. Osmahnout a podlit horkou vodou, dusít do změknutí zeleniny.
2
Pak vybrat koření, zeleninu rozmixujeme, přilijeme smetanu nebo šlehačku trochu zahustít moukou. Dobře povařit, až omáčka dostane tu správnou konzistenci. Dochutit solí, cukrem, citronovou šťávou.
3
Maso opečeme zprudka na pánvi, vložít do toho zeleninového základu a pečeme v troubě, nebo dusíme na plotně do změknutí masa. Pak přidáme smetanu ke šlehaní a s troškou mouky zahustíme a povaříme.
4
Podáváme s houskovými knedliky, citronem,brusinkami.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4