Recepty Saláty Teplý salát se sezónní zeleninou a sýrem
Ingredience
1 dýně hokkaido
10 ks jedlé kaštany
10 ks růžičková kapusta
1 červená cibule
1 velká červená řepa
1 větší pastinák
2 palice česneku
100 g sýr balkánského typu
olivový olej
slunečnicová semínka
sůl
římský kmín
oregano
tymián
anýz
rozmarýn
Popis

"Salát je díky absenci alergenů vhodný pro každého a to bez rozdílu věku. Může být konzumován kdykoliv během dne,  jako lehká podzimní večeře může být vhodný i pro lidi v režimu redukce tělesné hmotnosti. Vzhledem k nízké energetické hodnotě je možné sníst poměrně velkou porci, a tím odbourat  psychický pocit nedostatečnosti. Balkánského sýra se není třeba obávat, neboť sám o sobě je potravinou poměrně „dietní“ a lze jej konzumovat bez výčitek dokonce i v procesu redukce tělesné hmotnosti. Má kladný vliv na imunitu a stav našich kostí. Skutečnost, že obsahuje o něco vyšší podíl soli, není ke škodě, pokud salát již nesolíme, nebo jen velmi lehce. Zajímavou ingrediencí jsou jedlé kaštany, kterým se přisuzují dokonce léčivé účinky. Pomáhají například v boji s vysokým cholesterolem či bolestech hlavy neznámého původu. Použité ingredience se nejenom chuťově velmi dobře doplňují, ale každá z nich dodává salátu množství cenných mikroživin. Pravdou je, že tepelnou úpravou sice značně utrpí vitamín C a kyselina listová, u ostatních vitamínu ovšem nejsou ztráty nijakznačné. A minerální látky jsou termostabilní. Na podzim a v zimě je tedy jednoznačně lepší si jako hlavní jídlo dopřát teplý zeleninový salát, který - narozdíl  od syrové zeleniny, naše tělo zahřeje. Použitá koření se kromě dalšího vylepšení senzorických vlastností podílí i na efektivnějším trávení, a tím i zpracování obsažených živin. Salát jako celek přispěje rozhodně k lepší kondici celého našeho organismu  a díky němu budete odolnější proti celé škále nemocí, včetně civilizačních," hodnotí teplý salát expertka na zdravou výživu Zuzana Pavelková Šafářová.

Postup přípravy
1
Omyjeme dýni hokkaido, rozpůlíme ji, očistíme a nakrájíme na plátky i se slupkou.
2
Kaštany na jedné straně nakrojíme do kříže.
3
Očistíme zbylou zeleninu, nakrájíme cibuli na měsíčky, řepu rozkrojíme na polovinu a nakrájíme na tenčí plátky, pastinák nakrájíme podélně na osm kousků, palici česneku rozpůlíme podélně.
4
Rozehřejeme troubu na 210 °C.
5
Pečicí plech pokapeme olejem a přidáme zeleninu kromě česneku a kaštanů. Posypeme ji kořením, bylinkami, solí, přidáme česnek a kaštany a pečeme 20–25 minut.
6
Servírujeme posypané sýrem a slunečnicovými semínky.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 12. od 8:00 do 18. 12. 2018 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2018/42_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Kouzelné Vánoce

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 7. 12. od 8:00 do 24. 12. 2018 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2018/41X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Připravte se na sváteční chutě

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 12. od 8:00 do 31. 12. 2018 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2018/42X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4