Recepty Dezerty Pečené Tlačené koláče

Ingredience

Těsto

15 g droždí

60 g cukru krupice

150 ml mléka

420 g hladké mouky

1 vejce

kůra (z citronu)

sůl

rostlinný tuk Hera

Náplň

250 g tvaroh

1 vejce

60 g cukru

povidla

Drobenka

20 g hrubé mouky

20 g moučkového cukru

20 g másla

Postup přípravy

1

Droždí promícháme s trochou cukru, rozředíme malým množstvím vlažného mléka, přidáme trochu mouky, promícháme a necháme v teple vykynout.

2

Do zbylé dávky mouky přidáme zbylý cukr, vejce, jemně nastrouhanou citr. kůru, sůl, asi 3/4 dávky rozpuštěného vlažného másla (zbylým máslem pak budeme potírat plech na koláče). zbylou dávku vlažného mléka, vykynutý kvásek a směs pečlivě promícháme a propracujeme.

3

Hotové těsto necháme vykynout, potom je rozdělíme na cca 30 stejných dílků, které vytvarujeme do kuliček. Kuličky naklademe na máslem potřený plech a necháme znovu vykynout.

4

Do vykynutých kouliček vytlačíme pomocí palce důlky. Důlky naplníme pomocí sáčku tvarohou náplní (náplň uděláme smícháním tvarohu, cukru a vejce dohromady), na tu dáme ještě povidla a nakonec je posypeme drobenkou.

5

Koláče necháme opět chvilku vykynout a pak je upečeme ve vyhřáté troubě při 180°C dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 10. od 8:00 do 29. 10. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4