Tlačené koláče
Autor
Soňa P.
Zlín
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Tlačené koláče jsem poprvé pekla se svou dcerou. Je to můj nejoblíbenější recept už proto, že vždy ho pečeme s dcerou společně a nejlépe si u toho spolu povykládáme a zasmějeme se.
Ingredience
Těsto
15 g droždí
60 g cukru krupice
150 ml mléka
420 g hladké mouky
1 vejce
kůra (z citronu)
sůl
rostlinný tuk Hera
Náplň
250 g tvaroh
1 vejce
60 g cukru
povidla
Drobenka
20 g hrubé mouky
20 g moučkového cukru
20 g másla
Autorův příběh
Tlačené koláče jsem poprvé pekla se svou dcerou. Je to můj nejoblíbenější recept už proto, že vždy ho pečeme s dcerou společně a nejlépe si u toho spolu povykládáme a zasmějeme se.
Postup přípravy
1
Droždí promícháme s trochou cukru, rozředíme malým množstvím vlažného mléka, přidáme trochu mouky, promícháme a necháme v teple vykynout.
2
Do zbylé dávky mouky přidáme zbylý cukr, vejce, jemně nastrouhanou citr. kůru, sůl, asi 3/4 dávky rozpuštěného vlažného másla (zbylým máslem pak budeme potírat plech na koláče). zbylou dávku vlažného mléka, vykynutý kvásek a směs pečlivě promícháme a propracujeme.
3
Hotové těsto necháme vykynout, potom je rozdělíme na cca 30 stejných dílků, které vytvarujeme do kuliček. Kuličky naklademe na máslem potřený plech a necháme znovu vykynout.
4
Do vykynutých kouliček vytlačíme pomocí palce důlky. Důlky naplníme pomocí sáčku tvarohou náplní (náplň uděláme smícháním tvarohu, cukru a vejce dohromady), na tu dáme ještě povidla a nakonec je posypeme drobenkou.
5
Koláče necháme opět chvilku vykynout a pak je upečeme ve vyhřáté troubě při 180°C dozlatova.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 10. 7. od 8:00 do 16. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4