Recepty Polévky Topinamburová polévka

Ingredience

800 g topinamburu
1 kořenová petržel
400 ml zeleninového bujónu
125 ml smetany na vaření
3 lžíce másla
1 cibule
mletý černý pepř
sůl

Postup přípravy

1

Petržel oloupeme nastrouháme na hrubo. Cibuli oloupeme nakrájíme ji na drobno. Oloupaný topinambur nakrájíme na malé kousky.

2

V hrnci necháme rozpustit máslo a osmažíme cibuli, po chvilce přidáme strouhanou petržel.

3

Osmažený zeleninový základ podlijeme vývarem a přivedeme ho k varu. Do vroucí vody přidáme nakrájený topinambur a vaříme do měkka.

4

Jakmile je všechna zelenina pěkné měkká, rozmixujeme ji do hladka ponorným mixérem. Polévku dochutíme solí, pepřem a přidáme smetanu. Ještě krátce povaříme a můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8