Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Tradiční česká koprovka s vajíčkem

Ingredience

500 ml mléka
400 ml smetany na vaření
1 svazek kopru
400 ml hovězího bujónu
5 lžic krystalového cukru
1 lžíce bílého vinného octa
100 g másla
3 vrchovaté lžíce hladké mouky
4 vejce
sůl
Příloha
600 g brambor
sůl

Postup přípravy

1

Ve vroucí vodě uvaříme vajíčka na hniličku, tedy stačí vařit 5 minut. Hotové vajíčko necháme vychladnout. Do hrnce nalijeme hovězí vývar a přivedeme ho k varu.

2

Kopr otrháme a nakrájíme na drobno. V hrnci rozpustíme máslo a zasypeme ho moukou, důkladně mícháme, abychom získali hladkou jíšku. Krátce orestujeme a postupně za stálého míchání naléváme vývar.

3

Do vývaru nalijeme mléko a omáčku necháme vařit deset minut, aby se zahustila. Po deseti minutách omáčku ochutíme solí, čerstvě nasekaným koprem a vaříme dalších deset minut.

4

Mezitím si uvaříme přílohu. Brambory oloupeme, nakrájíme a dáme vařit do osolené vody. Vaříme do měkka.

5

Po deseti minutách přidáme do omáčky ocet, cukr, smetanu a vše zamícháme. Jakmile se omáčka zahustí, odstavíme ji z plotny. Podle potřeby můžeme omáčku ještě dochutit.

6

Uvařené brambory zcedíme, vajíčko oloupeme a rozpůlíme. Na talíř nalijeme koprovou omáčku a podáváme s bramborami i vajíčkem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Nejnovější nabídky

1 / 3