Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Tradiční česká koprovka s vajíčkem
Ingredience
500 ml mléka
400 ml smetany na vaření
svazek kopru
400 ml hovězího vývaru
5 lžic cukru
1 lžíce octu
100 g másla
3 vrchovaté lžíce hladké mouky
4 vajíčka
sůl
Příloha
600 g brambor
sůl
Postup přípravy
1
Ve vroucí vodě uvaříme vajíčka na hniličku, tedy stačí vařit 5 minut. Hotové vajíčko necháme vychladnout. Do hrnce nalijeme hovězí vývar a přivedeme ho k varu.
2
Kopr otrháme a nakrájíme na drobno. V hrnci rozpustíme máslo a zasypeme ho moukou, důkladně mícháme, abychom získali hladkou jíšku. Krátce orestujeme a postupně za stálého míchání naléváme vývar.
3
Do vývaru nalijeme mléko a omáčku necháme vařit deset minut, aby se zahustila. Po deseti minutách omáčku ochutíme solí, čerstvě nasekaným koprem a vaříme dalších deset minut.
4
Mezitím si uvaříme přílohu. Brambory oloupeme, nakrájíme a dáme vařit do osolené vody. Vaříme do měkka.
5
Po deseti minutách přidáme do omáčky ocet, cukr, smetanu a vše zamícháme. Jakmile se omáčka zahustí, odstavíme ji z plotny. Podle potřeby můžeme omáčku ještě dochutit.
6
Uvařené brambory zcedíme, vajíčko oloupeme a rozpůlíme. Na talíř nalijeme koprovou omáčku a podáváme s bramborami i vajíčkem.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 10. 7. od 8:00 do 16. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4