Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Tradiční české buchty

Ingredience

Těsto
600 g polohrubé mouky
1 kostka čerstvého droždí
90 g krystalového cukru
250 ml mléka
150 g másla
2 vejce (žloutky)
1 vanilkový cukr
1 špetka soli
máslo (na potření)
Tvarohová náplň
250 g plnotučného tvarohu
1 vejce
1 citron (půl lžičky kůry)
1 vanilkový cukr
1 lžíce rozinek
moučkový cukr (podle chuti)

Postup přípravy

1

Mléko lehce ohřejeme a smícháme jej s droždím. Přidáme lžíci cukru a připravený kvásek necháme vzejít.

2

Mouku prosejeme a smícháme ji se zbytkem cukru, vanilkovým cukrem, solí, citronovou kůrou, žloutky a rozpuštěným máslem. Nakonec přidáme připravený kvásek a vypracujeme těsto. Těsto přikryjeme utěrkou a necháme jej asi hodinu kynout.

3

Než nám těsto vykyne, nachystáme si tvarohovou náplň. Tvaroh smícháme s vanilkovým cukrem, citronovou kůrou, vajíčkem, rozinkami a podle chuti přidáme moučkový cukr.

4

Vykynuté těsto si rozdělíme na několik menších dílu. Z každého dílu kousek oddělíme a udělám malou placičku. Na její střed dáme tvaroh a placku zabalíme. Klademe je do máslem vymazaného pekáče vedle sebe a spojeným středem směrem dolů. Buchty potřeme rozpuštěným máslem a necháme je ještě vykynout.

5

Buchty pečeme v předehřáté troubě na 180°C asi 25 minut dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8