Recepty Dezerty Tradiční kynuté buchty

Ingredience

500 g polohrubé mouky

250 ml mléka

1 ks droždí

80 g krupicový cukr

80 g máslo (rozehřáté, na vymaštění)

2 žloutky

kůra (z citronu)

½ lžičky soli

švestky bez pecek (rozpůlené)

cukr (na posypaní, skořice)

cukr moučka (na poprašení)

Postup přípravy

1

Zadělejte kvásek: do prosáté mouky udělejte důlek, do něho dejte trochu vlažného mléka, droždí a lžíci cukru a 10 minut nechte vzejít kvásek. Poté přidejte zbytek cukru a mléka, přidejte máslo, žloutky, citronovou kůru i sůl a zadělejte vařečkou těsto. Nechte kynout na teplém místě do dvojnásobného objemu cca 45 min.

2

Vykynuté těsto rozválejte na tloušťku 1,5 cm a nadělejte z něj čtverce. Na každý dejte dvě půlky švestek, posypte je cukrem a skořicí a spojte protilehlé konce těsta, důkladně slepte a tvarujte buchty. Ze všech stran je potírejte rozpuštěným máslem a jednu vedle druhé dejte do vymazaného pekáčku. Nechte je v pekáči ještě 10 min nakynout. Pečte při 180 °C dozlatova cca 30 min.

3

Dobrou chuť

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8