Recepty Hlavní jídla Tradiční velikonoční nádivka

Ingredience

500 g uzeného vepřového masa

1 lžíce petrželky

1 špetka muškátového oříšku

10 rohlíků

2 lžíce pažitky (nadrobno nasekané)

8 vajec

sůl a pepř

200 ml polotučného mléka

2 lžíce rozpuštěného másla

máslo (na vymazání formy)

Postup přípravy

1

Rohlíky nakrájejte na kostky silné asi 1 cm a vložte je do větší misky. Zalijte mlékem a nechte namočené.

2

Vyšlehejte žloutky a přidejte na kostičky nakrájené uzené maso, rozpuštěné máslo, nadrobno nasekanou petrželku a pažitku. Přidejte trochu soli, pepře a muškátového oříšku. Bílky vyšlehejte dotuha a opatrně přidejte do směsi. Následně přidejte rohlíky zalité mlékem a vše promíchejte.

3

Troubu rozehřejte na teplotu 200 °C. Podélnou žáruvzdornou nádobu vymažte máslem, vlijte směs a pečte zhruba 30 minut, dokud nezíská zlatavou barvu. Hotové jídlo ozdobte pažitkou.

Tesco Magazín | Jaro 2020
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8