Recepty Polévky Tradiční zelňačka s klobáskou

Ingredience

2 klobásky

300 g kyselého zelí

3 brambory

1 lžička kmínu

1 bobkový list

200 ml zakysané smetany

1 lžíce hladké mouky

1 cibule

1 l zeleninového vývaru

1 mrkev

sůl

pepř

olej

Postup přípravy

1

Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobno, mrkev očistíme a nastouháme na jemno. Klobásku nakrájíme na kolečka. Na rozpáleném oleji orestujeme cibulku a jakmile je osmažená, přidáme klobásku a mrkev. Krátce osmažíme.

2

Brambory oloupeme a nakrájíme na kostičky. Přidáme je do hrnce a vše zalijeme vývarem. Polévku ochutíme solí, pepřem a kmínem. Přidáme bobkový list a vaříme, dokud nejsou brambory měkké.

3

Jakmile jsou brambory měkké, přidáme do polévky zelí. Mouku smícháme se zakysanou smetanou a přidáme ji do polévky. Důkladně promícháme.

4

Polévku necháme ještě krátce povařit a můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Katalog vánočních dárků

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 3. 12. od 8:00 do 24. 12. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/41X_5K.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních delikates

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 4. 12. od 8:00 do 31. 12. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/41A_5K.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4