Recepty Dezerty Pečené Tvarohový koláč s jahodami

Ingredience

80 g špaldové mouky
80 g semoliny
1 balení prášku do pečiva
250 g měkkého tvarohu
3 vejce
100 g másla
100 g medu
1 citron (jen šťáva)
400 g jahod (čerstvých)

Popis

Místo jahod lze použít i menší sezónní ovoce. Vyzkoušejte rebarboru, borůvky, maliny nebo třeba rybíz. Pokud používáte mražené ovoce, ujistěte se, že na něm nejsou zbytky vody, které by zředily těsto. V tomto receptu je použita špaldová mouka – jde o výživově hodnotnější verzi, než je klasická mouka. Pokud máte bezlepkovou dietu, můžete připravit těsto z kukuřičné nebo pohankové mouky. Stejně tak lze vyměnit klasickou obilnou semolinu za bezlepkovou. Dosladit můžete koláč pomocí javorového sirupu nebo klasického cukru. Pokud se vám ani jedno sladidlo nelíbí, je tu ještě jedna možnost: použijte rozmixované sladké ovoce, jako je banán nebo meruňka.

Koláč je ideální s domácí limonádou, jednu dobrou najdete zde.

Tvarohový koláč s jahodami děti milují.  Hodí se i jako svačina do školy nebo narozeninový dort. Ale není to jen o dortu – podívejte se na další tipy, jak přichystat dětem super párty.

Postup přípravy

1

Smícháme tvaroh, vejce a máslo a necháme změknout při pokojové teplotě. Do mísy dáme špaldovou mouku, semolinu a prášek do pečiva a promícháme. Přidáme vejce a rozehřáté máslo.

2

Přilijeme šťávu z citronu. Vše důkladně promícháme. Vezmeme polovinu jahod nakrájených na malé kousky (zbylé jahody necháme na dekoraci) a vmícháme je opatrně do těsta.

3

Vymažeme formu na pečení máslem a vysypeme moukou nebo semolinou, aby se těsto nepřichytilo.

4

Dáme těsto do formy a pečeme na 180 °C asi 30–35 minut.

5

Koláč podáváme vychladlý, ozdobený jahodami a posypaný moučkovým cukrem. Pokud však chcete zdravější verzi, moučkový cukr vynechejte.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8